
Majd egy évet kellett rá várni, de végre életbe lépett a work and holiday vízum. Huszonéves fiatalok, tegyétek próbára magatok!
Majd egy évet kellett rá várni, de végre életbe lépett a work and holiday vízum. Huszonéves fiatalok, tegyétek próbára magatok!
Kvízjátékok beugrató kérdése szokott lenni: Mi Ausztrália fővárosa? Ilyenkor szokták elsütni Sydney, Melbourne nevét, de félúton az igazság, mert Sydney és Melbourne nem tudott megegyezni, ezért a kettő között jelölték ki az új főváros helyét.
2016. február 24-én Ausztrália végre megadta a lehetőséget a magyar fiataloknak is, hogy élhessenek a working holiday vízum adta lehetőségekkel, ami eddig csak a nálunk jobb gazdasági helyzetű országoknak adatott meg. A hatálybalépés ideje még nem publikus.
Míg odahaza tombol a nyár, Ausztrália az utóbbi évek leghidegebb telét "élvezi". Szerencsére, annyira nem vészes a helyzet, nem fagyott be se a Bondi beach, se a Tasman sea és napközben akár 18-20 fokos napsütést is lehet élvezni, viszont éjszakára lehűl a levegő és a fűtetlen lakásban a központi fűtéshez szokott magyar hamar fázni kezd.
Ausztráliába lehet jönni bármikor, de aki a turistalátványosságok mellé szeretne valami pluszt is, az érdemes, ha figyeli az ünnepnapokat, fesztiválok, egyéb szórakozási lehetőségek időpontját is.
A déli féltekén melegszik az idő, ezért a márciusban eltűnt maláj repülőgép utáni kutatást is folytatják 4 hónap után és minden bizonnyal azok a menekülteket szállító hajók is bátrabban indulnak útra, akiket eddig esetleg a háborgó tenger visszatartott. Épp ezért ismét akcióba lendült a bevándorlási hivatal s kampányolni kezdett a legveszélyeztetettebb országokban (Pakisztán, Nepál, Afganisztán, Szudán, stb).
Újabb lista, aminek élén megint Ausztrália végzett legélhetőbb országként. Viszont a 34 ország körében végzett felmérés és szempontok alapján ezen a listán nem Melbourne, hanem a mesterségesen épített város, Canberra a legélhetőbb.
Ausztrália a hatodik legnagyobb területű ország a Földön; az egyetlen olyan, amely egy egész kontinensre kiterjed. A név a latin terra australis incognita kifejezésből ered, jelentése 'ismeretlen déli föld'. A szárazföld felfedezése után a kontinenst elnevezték Ausztráliának.
Ausztrália 1974-ben csatlakozott az UNESCO Világörökség egyezményéhez. Bakancslistás helyek!
Megint egy felmérés, melyik ország lakói a legboldogabbak a világon. Nos, az első három helyezett mind skandináv ország (sorrendben: Norvégia, Dánia és Svédország), akik ezzel letaszították a trónról Ausztráliát, Új-Zélandot és Kanadát. De még a negyedik északi, Finnország és benne van az első tízben. Magyarország a 39, legalábbis a a londoni Legatum kutatóintézet legfrissebb listáján.
Utolsó kommentek